Návod ---> Nepal

15. března 2007 v 15:05 | Stáňul |  Tomb Raider VII Legend
07 - Nepal - The Ghalali Key
1 zlatý pohár, 6 stříbrných a 9 bronzových.

Začínáte jako vždy úvodní animací, v reále se ocitnete mezi horskými sněhem a ledem pokrytými horskými masivy v Nepálu. Vpravo si naskočte na ledovou římsu a ručkujte po ní rychle doleva (pomáhejte si klávesou E), neboť tato se po chvíli utrhne. Na konci seskočte dolů, vytáhněte se na kamenný kvádr nahoru, z jeho druhého konce se sklouzněte dolů a včas si přeskočte na protější. Naskočte si na horní římsu, z ní se spusťte níž, ručkujte až na konec doleva a odtud si skokem vzad přeskočte na římsu za vašimi zády a rychle přeručkujte doprava, i tento kousek se totiž brzy rozpadne. Vytáhněte se na kamenný blok nad vámi, zde se otočte doleva, rozběhněte se a přeskočte na dřevěnou lávku a rychle utíkejte dál, lávka po chvíli též spadne. Z konce lávky si přeskočte na horizontální tyč, jen jednou se roztočte a přeskočte na protější stranu, přemrzlá tyč po chvíli ze zdi vypadne.

Vylezte na kamenný kvádr, na jeho druhé straně se spusťte dvakrát dolů a vy výklenku seberte bronzový pohár (1/9), poté se nadvakrát vytáhněte zpět nahoru na kvádr, rozběhněte se a skočte, v letu použijte na zvon nad vámi lano, zhoupněte se a nyní musíte rychle přes tři krápníky přeskákat až k římse (i krápníky se totiž po chvíli poroučejí), za kterou se zachytněte. Po ní ručkujte až úplně doprava, kde se vytáhněte nahoru a seberte stříbrný pohár (1/6). Seskočte si zpět na ledovou římsu, ručkujte zpět doleva, asi v polovině se vytáhněte nahoru na ledovou plošku. Kousek dál vpravo rozstřelte ledovou ucpávku, vejděte do chodby, projděte jí až na konec, kde se vytáhněte za rožkem vpravo na kvádr. Z něj po šikmé ploše sklouzněte dolů, včas přeskočte na šikmou plochu, tak sklouznete níž, z jejího konce si přeskočte na protější kamenný hranol. Otočte se na něm doleva, přeskočte si na plošinu, pozor na to, že se též rozpadá, takže rychle z ní přeskočte na vodorovnou tyč, na které se roztočte a skočte. Během skoku použijte lano, tak se lano zachytí za dolní část trosek letadla, hodně se rozhoupejte a přeskočte si na druhou stranu do jeskynního vchodu. Nyní se otočte a rozstřelte ledovou ucpávku mírně vpravo před vámi, ve skrýši je stříbrný pohár (2/6), přeskočte si pro něj, poté se otočte a skočte nazpět ke vchodu do jeskyně. Projděte ledovým tunelem až na konec, nad vámi letícího vrtulníku si nevšímejte, přeskočte si na ulomené křídlo z letadla, spusťte se níž a zadním skokem se přeneste na římsu za vašimi zády, z ní se spusťte dolů. Podlezte pod ulomenou vrtulí, tam seberte bronzový pohár (2/9), podlezte pod vrtulí zpět, jděte dopředu a seskočte si na výstupek vpravo. Odtud zastřelte leoparda, seskočte si níž a kolem trupu trosek jděte naproti, kde se vytáhněte nahoru na ledovou zeď.

Použijte lano na trosky na druhé straně a stáhněte je do propasti, poté přeskočte na druhou stranu a na konci vlevo seberte stříbrný pohár (3/6). Přeskákejte si nazpět k trupu letadla, nyní se musíte dostat do trupu, ale ten drží na ploše jen velice chatrně. Použijte tedy na zbytky motoru před trupem lano a vtáhněte je do trupu, tak tento zatížíte a nyní již můžete vstoupit dovnitř trupu. Popojděte až dopředu, tak v animaci seberete z palubní desky matčinu brož, poslední to součást divotvorného meče, ale trup se začne naklánět a padat dolů. Opět tedy musíte na vaší klávesnici kopírovat ukazující se bílé šipky, tak se skokem z padajícího trupu do propasti na poslední chvíli zachráníte. Nyní musíte jednat velice rychle, neboť všechno, na co doskočíte, nebo čeho se zachytnete, po chvíli se rozpadá. Mezi závějemi se rozběhněte dopředu, přeskočte na ledovou šikminu, z jejího konce na horizontální tyč, jen jednou se na ní přetočte, přeskočte na protější šikminu, z jejího konce na druhou, poté rychle na třetí. Jakmile spatříte před sebou varovný žlutý trojúhelník, honem rozstřelte ledovou stěnu před vámi, přeskočte na svah na druhé straně, z konce na vodorovnou tyč, na ní se pouze jednou roztočte a přeskočte si dopředu, můžete si vydechnout, máte tuto krkolomnou túru za sebou. Ocitli jste se v rozvětvené jeskyni, otočte se a lanem si přitáhněte bronzový pohár (3/9), opět se otočte, rozběhněte se dopředu a přeskočte na protější stranu. Otočte se doprava, naskočte na tyč, rozhoupejte se a skočte, zachytněte se za římsu, po ní ručkujte doleva, z jejího konce přeskočte znovu doleva a rychle ručkujte znovu doleva, neboť po chvíli se tato římsa zřítí. Spusťte se níž, skokem vzad si naskočte na vodorovnou tyč, roztočte se na ní, přeskočte na krápník a z něj na druhý, z tohoto pak doprava na ledovou plošinku.

Nezdržujte se, neboť tato po chvíli spadne dolů, rozběhněte se po ní vpřed a ve skoku se zachytněte za štěrbinu, po ní ručkujte doprava až na konec, kde se vytáhněte nahoru. Otočte se a lanem seberte bronzový pohár (4/9), poté se zavěste za protější okraj, přeručkujte doleva, zachytněte se za štěrbinu dole pod vámi, po ní opět ručkujte doleva. Spusťte se dvakrát po sobě níž, přeručkujte kousek vlevo a vytáhněte se do výklenku, zde seberte zlatý pohár (1/1). Stejným způsobem si přeručkujte a přeskákejte zpět až na okraj, z kterého jste lanem přitáhli čtvrtý pohár, vytáhněte se nahoru a vyskočte si na štěrbinu vpravo. Ručkujte doprava a přeskočte na římsu vpravo, zadním skokem naskočte na tyč, vylezte po ní nahoru, přeskočte doprava na římsu, ručkujte dále rychle doprava, přeskočte na další římsu, opět si po ní rychle přeručkujte doprava a vytáhněte se nahoru, než se tato římsa i s vámi zřítí. Ocitli jste se v jeskyni, ze všeho nejdříve postřílejte všechny nepřátele, pozor na ně, někteří házejí i granáty, ty si vezměte na mušku jako první, ulehčit a uspíšit si jejich likvidaci lze i rozstřelováním plynových lahví, několik bastardů je i na horních plošinách.
Na konci vlevo od vstupu do jeskyně naleznete bronzový pohár (5/9), nato se vytáhněte na nejnižší ledovou plochu a rozstřelte ledovou stěnu, do takto vzniklého výklenku si doskočte pro stříbrný pohár (4/6). Seskočte dolů a po protějších zledovatělých balvanech si doleva přeskákejte pro další bronzový pohár (6/9), od něj se rozběhněte doprava ke zvonu, skočte a vletu na něj použijte lano, přeskočte si na druhou stranu. Zde se vytáhněte nahoru na malou kamennou stavbičku, z ní si naskočte na lano, po něm se sami sklouznete dolů. Jakmile se ocitnete na zemi, popojděte kousek dopředu, tak se po šikmině sklouznete do nitra jeskyně. Jděte dopředu, vlevo seberte bronzový pohár (7/9), poté si přeskočte na konci jeskyně na ledovou plovoucí kru, z ní potom na druhou. Ustřelte ledový převis nad vámi, skočte na něj, z něho na další kru a přeskočte doleva, kde se zavěste za terasu, vytáhněte se a přeskočte si na druhou stranu. Po krách plovoucích po proudu si po nich přeskakujte proti proudu, pozor ale, voda je studená a každý pád do ní má za následek podstatný úbytek vašeho zdraví. Tak doskáčete až k výklenku vlevo, do kterého přeskočte a seberte stříbrný pohár (5/6), poté si opatrně po plovoucích krách přeskákejte do protějšího vchodu, jděte kousek dopředu, odbočte na schodiště vlevo a vyběhněte po něm nahoru, kde ze všeho nejdříve picněte leoparda. Po pravém schodišti seběhněte až dolů, zde odbočte doprava do protisměru a rozstřelte kamennou desku, z výklenku seberte poslední stříbrný pohár (6/6). Nyní vyběhněte po schodišti zpět nahoru a stoupněte si doprostřed před mezeru v zábradlí, rozběhněte se dopředu, skočte a v letu se lanem zachytněte za zvon, totéž si zopakujte ještě dvakrát a z posledního zvonu se zhoupněte dopředu, kde si seskočte.

Zde opět nejdříve zlikvidujte leoparda, poté vyběhněte na horu po levém i pravém schodišti, tak naleznete poslední bronzové poháry, (8/9) a (9/9), pak s vraťte zpět dolů k výtahovým plošinám. Naskočte si na tu vpravo, tak tato s vámi klesne k podlaze, lanem si na ni přitáhněte menší bednu, sestupte a plošina zůstane dole, levá se zvedne. Nyní se středem vytáhněte nahoru ke zlaté desce v podlaze a přejděte na levou plošinu, tak na ní klesnete dolů, lanem si na ni přitáhněte zlatou bednu, sestupte z plošiny, tak tato zůstane dole a pravá vystoupí nahoru. Opět se prostředkem vytáhněte na horu ke zlaté desce v podlaze, vlezte na pravou plošinu, tak klesnete dolů a lanem si na ni přitáhněte i velkou bednu. Slezte dolů, tak pravá plošina zůstane dole a levá vystoupí nahoru i se zlatou bednou. Vytáhněte se středem nahoru ke zlaté desce a přejděte k levé plošině a lanem si přitáhněte k sobě zlatou bednu přetáhněte ji na zlatou nášlapnou desku, tak jste si dole pod vámi otevřeli dveře. Seskočte tedy dolů a projděte dveřmi, seběhněte dolů po schodech, tak v animaci konečně složíte meč a hned si ho vyzkoušíte. V reále projděte několikrát lomenou chodbou vpřed a z větší vzdálenosti použijte na dveře meč, tak je otevřete. Nyní musíte být mimořádně rychlí a navíc i obratní, neboť všechny sloupy na jejichž hlavice přeskočíte, se budou vzápětí hroutit. Projděte otevřenými dveřmi, tak se spustí animace, jakmile skončí, rychle si přeskočte na hlavici sloupu vlevo, z ní doprava, otočte se vpravo a přeskočte dopředu, otočte se doleva a přeskočte vpřed a z konce této hlavice dopředu, kde se zavěste za spodní okraj dveří, vytáhněte se nahoru. Tak se spustí animace, v níž se Zipem a Alisterem dohodnete, že se znovu vrátíte do Bolívie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama