Z minulosti do současnosti

25. března 2007 v 20:11 | Stáňul |  Lara Croft z Minulosti do Současnosti
V roce 1996 převrátila počítačový svět naruby,hra se sličnou archeoložkou v hlavní roli.Dobrodružku Laru Croft vidíme v herním poli před sebou,nejde tedy o klasickou hru z vlastního pohledu,spíše z pohleu třetího.To, že vidíme Laru před sebou,je výborné,protože nejen skvěle vypadá,ale střílí ze dvou pistolí i z brokovnice,plave šplhá,dělá kotouly.

Tomb Raider (hra 1996):
Lara dostalazakázku najít tajemný artefakt,skrytý někde v rozsáhlé peruánské hrobce.Po příběhu plném hádanek,bluďišť a soubojů s dravým zvířectvem je artefakt nalezen - Lara ale zjišťuje,že se jedná jen o část Scionu,památky z bájné Atlantidy.Pravé Dobrodružství začíná,protože Lara zdaleka není jedinou hledačkou pokladu.
Pole působnosti: Jižní Amerika,Řecko,Egypt,Atlantida.

Tomb Raider II
(hra 1997):
Ve druhém díle Lara běží po Xianově dýce,legendární zbrani,která svému držiteli propůjčuje moc draka.Archeoložku tentokrát ohrožuje fanatický kult Černého plamene.
Pole působnosti:Čínská zeď,Benátky Tibet.

Tomb Raider III-Adventures of Lara Croft
(hra 1998):
V honbě za ztraceným kamenem Infada se Lara Croft setká se skotským vědcem.Ten jí prozradí, že kámen je jen čtvrtinou celého pokladu,který je zbytkem staréhometeoritu.Pátrání zavede Laru až k otázce mimozemských civilizací.
Pole působnosti:Indie,Londýn,jižní Pacifik,Nevada,Antarktida.

Tomb Raider IV-The Last Revelation
(hra 1999):
V úvodu se setkáme ještě s malou Larou Croft v době jejího výcviku.Pak už ale přichází nové dobrodružství,které nás zavede do Egypta.Nalezením cenného amuletu Lara probudí starého egyptského boha Seta-nyní jde jen o to,aby nezničil celý svět.V závěru hry zůstává Lara pod troskami chrámu boha Hora a nikdo neví ,zda žije,či nikoliv.
Pole působnosti:Kambodža,Egypt.

Tomb Raider V-Chronicles
(hra 2000):
Naše Lara Croft je stále nezvěstná.Její přátelé se setkávají a vzpomínají na její čtyři stará dobrodružství.
Pole působnosti:Řím,Rusko,Irsko.

Tomb Raider VI-The Angel of Dakness
(hra 2003):
Alchimista se snaží získat pět magických obrazů ze čtrnáctého století a moc nebezbečné společnosti roste.Ztracená Lara se vrací ze záhrobí a je obviněna ze zločinu,který nespáchala - teď musí dokázat svou nevinu a kromě toho také zachránit svět.
Pole působnosti:Paříž,Praha.

Tomb Raider VII-Legend
(2006):
Naše graficky vylepšená Lara se vydává hledat 6 kousků meče Excaliburu a až je najde a spojí Excalibur zase jakoby oživne a Lara se vydáva zabít opět a zas nějakou tu hnusnou příšeru ve kterou se změní její bývalá kamarádka Amanda.
Pole působnosti:Bolívie,Peru,Japonsko,Ghana,Kazachstán,Anglie,Nepál...a taky Croft Manor.

Tomb Raider Anniversary
(2007):
Žádný nový díl Lary Croft,ale graficky dost sobře upravený první díl Tomb Raideru zkrátka 10 let od vydání Tomb Raidera...Děj je o tom že Jaquelin Natla požádá Laru aby našla 3 díly tzv. Potomka a každý z nich je ukryt někde jinde a opět a zas ji v tom někdo brání až se nakonec probije až k Natle, kterou by měla Lara srazit nakolena, ale...
Pole působnosti:Peru,Řecko,Egypt,Atlantýda a Panství Croft..

Tomb Raider Underworld (2008)
Lara pokračuje po Legend v pátrání po své matce. Aby se však dostala do Avalonu - Helheim, musí proto získat Thorovo kladivo. Nebude to však jednoduché, aby ho mohla uchopit potřebuje k tomu Thorovy rukavice a opasek...Nalezená tajná skrýš jejího otce, z mrtvých vzkříšená Natla, Amanda "mstitel", Dopleganger, Kdo jí ještě bude křížit cestu?? A nalezne opravdu to, po čem tak touží?? Jistě, ale ne v tom správném slova smyslu. Přesvedčete se sami! :)
Pole působnosti: Panství Croft, Středozemní moře - Niflheim, Thajsko - Bhogavati, Jižní Mexiko - Xibalba, Midgard? :), Ostrov Jana Mayena - Valhala, Andamanské moře, Severní ledový oceán - Helheim (Avalon), Yggdrasil.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama